Skip to main content

MISA U SAMOSTANSKOJ KAPELI

 

Danas smo imali misu u čast bl. Marije Petković i kapeli naših Sestara Kćeri Milosrđan. Naime, uz blagoslov pape Franje, jubilarnoj godini Družbe Kćeri Milosrđa svi vjernicima koji hodočaste u Blato, u Svetište bl. Marije Petković kao i svima koji sudjeluju na misi i kapelama njihovih samostana diljem svijeta, mogu dobiti POTPUNI OPROST. Stoga smo i mi, po dogovoru sa Sestrama, odlučili jednom mjesečno župnu misu slaviti u njihovoj kapeli umjesto u crkvi. Želimo u Jubilarnoj godini zahvaliti Bogu što je našem narodu darovao bl. Mariju Petković i njoj što je dovela svoje Sestre u Suboticu i u našu župu u kojoj one djeluju već gotovo punih 90 godina.
U svojoj Autobiografiji bl. Marija Petković je o samostanu u Subotici zapisala: Zavod i sirotište svete Terezije od Malog Isusa u Subotici otvoreno je 31. rujna 1930. godine dopuštenjem crkvenih vlasti. Ovo je vlastita kuća Družbe, sagrađena izvanrednom pomoći Božjom za odgoj djece i mladeži i za milosrdna djela, sa sirotištem i obdaništem. Aleluja.
Želimo u ovoj Jubilarnoj godini još više tražiti
i moliti njezin zagovor kako bi se dogodilo čudo koje se traži da bi ona mogla biti proglašena svetom.

Bl. Marijo Petković, moli za nas!

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *