Skip to main content

VIS “RITAM VJERE” PROSLAVIO 10. OBLJETNICU POSTOJANJA

 

Svetom misom zahvalnicom i koncertom u crkvi sv. Roka u Subotici, VIS “Ritam vjere” proslavio deset godina postojanja i djelovanja. Aleluja. Iskrene čestitke i zahvala za sve nastupe u župi i biskupiji…

Prvih deset godina…

Vokalno instrumentalni sastav Ritam vjere nastao je svibnja 2009. Razlog prvog okupljanja bio je nastup na susretu mladih subotičke biskupije u Baču. Bio je to prvi sastav je koji je brojao četiri člana: Elizabetu Tumbas Loketić (tada Nađ Kanas), Antoniu Tumbas, Ivana Pelhea i Anu Gaković (tada Ivković). Nastupili su s autorskom pjesmom “Samo Tebi ću pjevat”. Stalni sastav koji je redovito imao probe i animirao mise i ostala duhovna događanja, počeo se okupljati iste te godine u jesen, a članove je okupila Elizabeta. Kroz svojih deset godina, članovi su se mijenjali, odlazili i dolazili, ali kroz tih deset godina cilj i zadaća VIS-a ostali su isti. Iako je VIS Ritam Vjere animirao i duhovne obnove, vjenčanja i nastupao na festivalima suvremene duhovne glazbe, glavnom zadaćom i svojim najvećim dostignućem smatraju mise, posebice mise mladih, koje su svih deset godina redovito animirali, ističu RITMOVCI.

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *